تعمیرگاه مجاز مرکزی لوازم خانگی

تعمیرگاه مجاز مرکزی تعمیرات لوازم خانگی

تعمیرگاه مجاز مرکزی لوازم خانگی

تعمیرگاه مجاز مرکزی تعمیرات لوازم خانگی

ما یک تعمیرگاه معتبر در شهر تهران هستیم که سالهاست با توجه به تعامل با برند های معتبر روز دنیا کار پشیبانی از محصولاتشان رابه عهده گرفته ایم و همیشه در این کار موفق بوده ایم

کلمات کلیدی

نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی

تعمیر لوازم خانگی

نمایندگی مرکزی ماشین لباسشویی بوش

تعمیرگاه تخصصصی ماشین لباسشویی بوش

تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی بوش

نمایندگی مجاز تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول

خدمات پس از فروش ماشین لباسشویی ویرپول

نمایندگی مرکزی ماشین لباسشویی ال جی

تعمیرگاه مجاز ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

نصب و تعمیر کولر گازی

تعمیرگاه تخصصی کولر گازی

تعمیر تلویزیون

تعمیرات یخچال فریزر بوش

تعمیرگاه مرکزی ماشین لباسشویی ویرپول

تعمیر تخصصی ماشین لباسشویی ویرپول

تعمیرات تخصصی ماشین لباس شویی ال جی

نمایندگی نصب و تعمیر کولر گازی

نمایندگی مرکزی تعمیر ماشین لباسشویی سانیو

ماشین لباسشویی سانیو

تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی سانیو

تعمیر فوری ماشین لباسشویی سانیو

نکات نصب کولر گازی

نمایندگی مرکزی نصب و تعمیر کولر گازی

نصب اسپیلت در تهران

نمایندگی مجاز تعمیرات یخچال فریزر آاگ

نمایندگی تعمیرات یخچال فریزر آاگ

تعمیرگاه مرکزی یخچال فریزر آاگ

ماشین لباسشویی اوشن تعمیر

اکثر دستگاه های تهویه مطبوع، که برای تهویه و خنک کردن محیط استفاده می شوند، به کمک گازهای مبرد، که عمدتا از گازهای فریونی مانند R22، R410A یا R407A استفاده می شود، فرآیند سرمایش خود را انجام می دهند. بر همین اساس، گاز مبرد داخل سیکل تبرید کولر گازی  ال جی را شاید بتوان مهمترین جزء آن به حساب آورد. بدیهی است کمبود یا نبود گاز در سیستم کولر گازی LG، سبب اختلال در عملکرد کولر و حتی از کار افتادن آن می شود.

در این مقاله آموزشی، سعی داریم تا نحوه شارژ گاز R22 کولر گازی  ال جی را آموزش داده و نیز به روش هایی بپردازیم که به کمک آنها می توانید کمبود گاز در کولر  ال جی خود را تشخیص دهید. پس با ما همراه باشید.

اگر گاز مبرد کولر گازی  ال جی شما نشتی دارد و یا مقدار آن به اتمام رسیده و به شارژ مجدد گاز احتیاج دارد، و یا بطور کلی کولر گازی تان با مشکل رو به رو شده است، جهت انجام تمامی خدمات مربوط به کولر گازی خود اعم از: نصب، سرویس، تعمیر و شارژ گاز کولر گازی ال جی، با متخصصان تعمیر کولر گازی ال جی در کاراباما تماس حاصل فرمایید.

یکی از دلایل اصلی خنک نکردن کولر گازی ال جی، کم شدن گاز مبرد کولر گازی است. در حالتی که این اتفاق می افتد، معمولا نشتی یا اتفاق دیگری روی داده است. ابتدا علت دقیق کمبود گاز کولر گازی را بیابید. سپس مجددا گاز کولر را شارژ نمایید.

در صورتی که به هرگونه خدمات نصب، سرویس، تعمیر کولر گازی و یا شارژ گاز کولر گازی ال جی نیاز داشتید، می توانید با متخصصان کاراباما تماس حاصل فرموده و یا درخواست تعمیرات آنلاین خود را ثبت نمایید.

 

نکته: شارژ کولر گازی با گاز R410a به دقت بیشتری نیاز دارد. این گاز خود از ترکیب دو گاز R123 و R32 تشکیل شده است و در مواردی که کمبود گاز کولر ال جی اتفاق می افتد، نمی توان مقدار دقیق این ترکیبات را تشخیص داد. بنابراین در صورتی که مقدار نشتی کولر اینورتر، بیش از ۱۵ درصد باشد، توصیه می شود کل گاز کولر گازی ال جی را تخلیه کرده و مجددا آن را شارژ کنید. اما اگر مقدار کاهش گاز، از ۱۵ درصد کمتر است، بهتر است با ترکیب مساوی ازR123  و R32  شارژ گاز کولر را انجام دهید.

هشدار: توجه به نکته گفته شده بسیار ضرورت دارد. زیرا در صورتی که گاز موجود در کولر خیلی کم باشد و بدون توجه به این مسئله، اقدام به شارژ گاز کولر ال جی نمایید، ممکن است علاوه بر کاهش بازدهی کولر، سبب فاسد شدن زود هنگام روغن کولر گازی نیز شوید. حتی احتمال دارد در دراز مدت، کمپرسور کولر از کار بیوفتد.

 

به طور کلی، کولر گازی ال جی شما نیاز به شارژ گاز دارد اگر:

الف- کولر به تازگی خریداری و نصب شده است؛

ب- سیستم کاملاً فاقد گاز است؛

ج- سیستم احتیاج به شارژ گاز (اضافه کردن مبرد) دارد.

 

حالت اول: شارژ گاز کولر تازه نصب شده

زمانی که کولر گازی ال جی خود را خریداری می کنید، معمولا 5 متر لوله داخل سیستم کندانسور آن قرار دارد. به همین میزان، در کارخانه مقدار گاز معادل با 5 متر لوله در داخل کولر پر می شود، لذا اگر طول لوله کشی اضافه می شود، لازم است مقدار گاز کولر نیز شارژ شود. معمولاً به ازای هر یک متر لوله اضافی، سیستم به ۲۰ گرم گاز مبرد احتیاج دارد.

بعد از اتمام نصب کولر گازی، بصورت کامل باید سیستم را وکیوم نمایید و پس از وکیوم کردن، از عدم وجود هوا و رطوبت در سیستم مطمئن شوید. سپس می توانید شیر سرویس را بازکرده و گاز را به کل سیستم منتقل کنید. 

اگر در نصب کولر گازی ال جی، تنها از همان ۵ متر لوله اولیه استفاده کرده اید، نیازی به شارژ گاز اضافی در سیستم نمی باشد. ولی اگر سیستم شما در نصب اولیه بیش از ۵ متر لوله برای نصب استفاده کرده است، برای شارژ گاز آن به یکی از سه طریق زیر قادر به اینکار خواهید بود:

 

روش اول- شارژ گاز بصورت وزنی با ترازو: این روش را می توان بهترین و اصولی ترین روش شارژ گاز کولر گازی نام برد. در این روش از مقدار دقیق گاز موجود و مقداری که باید به سیستم اضافه گردد، اطلاع دارید. بطور مثال: در صورتی که ۲ متر اضافی لوله در نصب بکار برده اید، ۴۰ گرم گاز را باید به سیستم اضافه نمایید.

روش دوم- شارژ گاز به وسیله آمپر متر: این روش بعد از روش اول مناسب ترین روش برای شارژ گاز کولر گازی ال جی است. در شارژ گاز بصورت آمپری، از طریق آمپر دستگاه به میزان گاز مورد نیاز در سیستم پی می بریم.

روش سوم- شارژ گاز از طریق گیج مانوفیلد: این روش چندان مورد اطمینان نیست، زیرا با توجه به دمای محیط و بسیاری از پارامترهای دیگر، درصد خطای بالایی دارد.

 

حالت دوم: شارژ گاز کولر بدون گاز

ممکن است کولر گازی ال جی شما کاملا از گاز خالی باشد و هیچ گاز مبردی در داخل سیستم حضور نداشته باشد. تشخیص این حالت به کمک والو شیر سرویس امکان پذیر است. والو شیر سرویس را فشار دهید. اگر گاز بیرون زد، یعنی سیستم دارای مقداری گاز است؛ ولی اگر گازی بیرون نزد، سیستم فاقد گاز است و باید شارژ شود.

پیش از انجام هر اقدامی برای شارژ گاز کولرال جی، ابتدا سیستم را وکیوم نمایید. از عدم وجود رطوبت و هوا در داخل سیستم مطمئن شوید. سپس به دنبال نشتی در کولر گازی ال جی باشید. پس از رفع نشتی و تعمیر کولر گازی ال جی، پلاک روی کولر را مطالعه نمایید تا مقدار گازی که می بایست به ازای 5 متر لوله در آن شارژ شود را بیابید. در صورتی که لوله کشی اضافه ای وجود دارد، به ازای هر متر اضافی نیز مقدار 20 گرم گاز را به کمک ترازو شارژ نمایید.

همچنین اگر از طول دقیق لوله کشی به کار رفته برای نصب کولر اطلاع ندارید، می توانید از دو روش دیگر (شارژ گاز به وسیله آمپرمتر یا از طریق گیج مانوفیلد) این کار را انجام دهید.

 

حالت سوم: اضافه کردن گاز کولر (تکمیل شارژ گاز کولر)

هنگام تعمیر کولر ال جی روش هایی وجود دارد که می توان به کمک آنها از کمبود گاز مبرد کولر گازی باخبر شد:

1.     نصب گیج بر روی شیر سرویس کولر و بررسی فشار گاز کولر که معمولا در هنگام کارکرد کمپرسور 60psi است.

2.     سرمادهی یا خنک کنندگی نامناسب کولر در محیط نصب شده

3.     یخ زدن یا برفک زدن فین های اواپراتور در حالت سرمایش کولر

4.     یخ زدن لوله رفت کندانسور (لوله نازک)

 

زمانی که به کمک روش های گفته شده در بالا از کمبود گاز کولر گازی خود باخبر شدید، باید برای شارژ گاز کولر خود اقدامات لازم را انجام دهید. برای شارژ مجدد می توانید از چند روش استفاده نمایید.

روش اول که شارژ گاز به کمک ترازو است، در این حالت کاربردی ندارد. دلیل این امر به خاطر عدم اطلاع شما از مقدار گاز درون سیستم است. چون نمی دانید چه مقدار گاز از سیستم خالی شده، نمی توانید از ترازو استفاده کنید. مگر در حالتی که گاز موجود در سیستم را کاملاً خالی نموده و دوباره از نو آن را کاملاً شارژ کنید. اینکار با توجه به مضر بودن گاز مبرد کولر برای محیط زیست و همچنین به صرفه نبودن، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

بنابراین استفاده از دو روش دیگر برای شارژ گاز کولر پیشنهاد می شود.

در این حالت، روش دوم که شارژ گاز به وسیله آمپرمتر است، مناسب تر و دقیق تر است. از آنجا که روش گیج و مانوفیلد نسبت به دمای هوا متغیر است، استفاده از آن برای شارژ گاز کولر ال جی پیشنهاد نمی گردد.

نکته: پیش از آنکه شارژ مجدد گاز را آغاز نمایید، ابتدا باید نشتی سیستم را پیدا کرده و پس از برطرف کردن آن و وکیوم نمودن سیستم، شارژ مجدد گاز را انجام دهید.


  • sam sami

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی